Star Wars: Revenge of The Sith'in alternatif sonu ortaya çıktı

Star Wars serisinin 5. filminin alternatif sonu olduğu öğrenildi.

Star Wars: Revenge of The Sith'in alternatif sonu ortaya çıktı

Dünyaca ünlü Star Wars serisinin 5. filmi olan Revenge of The Sith'in filminin alternatif sonu olduğu öğrenildi. Orijinal hikayede Anakin Skywalker'ın eşi Kraliçe Padme'nin çok daha 'kuvvetli' bir karakter olduğu, ölmediği ve Anakin'i öldürmeye çalıştığı aktarıldı.

Star Wars (Yıldız Savaşları) serisinin yapım yılına göre 5., hikaye kronolojisine göre ise 3. filmi olan 'Sith'in İntikamı' filminin orijinal sonunda Natalie Portman'ın canlandırdığı Padme karakterine daha 'adaletli' bir yer verildiği ortaya çıktı.

Portman'ın canlandırdığı Anakin Skywalker'ın eşi ve Luke Skywalker'ın annesi olan Kraliçe Padme karakterine filmde yeterince rol verilmediği ve geri planda kaldığı eleştirileri yapılıyordu. Filmde Padme ölmek için güçlü bir arzu duyuyor çünkü yaşama isteğini kaybettiği belirtiliyordu.

Padme, Anakin'i öldürmeye çalışmış

Digital Spy adlı internet sitesinin aktardığına göre Ian McCaig adlı konsept tasarım sanatçısı 2016'da Sanat Akademisi'ndeki sunumunda filmin 'alternatif sonunu' ortaya serdi.

McCaig'e göre orijinal hikayede Padme eşi Anakin'in karanlık tarafın içine çekildiğini öğrendikten sonra ona karşı pasif kalmıyor ve gelecekte 'İsyancı Birliği' olarak anılacak olan oluşumun ilk adımlarını atıyor.

Filmde Mustafar gezegenine seyahat eden Padme kocası Anakin'e karanlık taraftan çıkması için yalvarıyor ancak sonradan Darth Vader olan Ankin onun boğazını sıkıyor ve bayıltıyordu.

Alternatif sonda ise Padme Anakin'i öldürmeye çalışıyor. Eşinin boğazına bıçak dayayan Padme, o sırada ise onu hala sevdiğini anlıyor. Bundan sonraki kısım ise filmle aynı örgüyü izliyor. (Sputnik)

Sayfa Derleme Süresi: 0.9314 saniye