37. İstanbul Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 37. İstanbul Film Festivali´nin ödülleri sahiplerini buldu.

37. İstanbul Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu!

Rahmi M. Koç Müzesi´nde dün gerçekleştirilen ödül töreninde, Uluslararası ve Ulusal Altın Lale ödüllerinin yanı sıra, Ulusal Yarışma bölümünde En İyi Yönetmen, Jüri Özel Ödülü, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu ve En İyi Özgün Müzik ödülleri takdim edildi. Ödül töreninde ayrıca Ulusal Belgesel Yarışması, Ulusal Kısa Film Yarışması ödülleri, Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü, Sinemada İnsan Hakları Ödülü ve Uluslararası Sinema Eleştirmenleri Federasyonu (FIPRESCI) Ödülleri´nin kazananları da açıklandı.

ULUSLARARASI ALTIN LALE ÖDÜLÜ WESTERN´İN

Başkanlığını geçtiğimiz yıl Altın Lale ödülünü alan yönetmen João Pedro Rodrigues´in üstlendiği 37. İstanbul Film Festivali Uluslararası Yarışma jürisinde yönetmen Marcelo Martinessi, oyuncu Angeliki Papoulia, müzisyen Pivio ve Tallinn Film Festivali direktörü Tiina Lokk yer aldı. İKSV eski yönetim kurulu başkanı ve İstanbul Film Festivali kurucularından Şakir Eczacıbaşı anısına verilen Uluslararası Altın Lale Ödülü için bu yıl 11 ülkeden 11 film yarıştı. Altın Lale’yi bu yıl, Valeska Grisebach´in Western adlı filmi kazandı.

Uluslararası Yarışma Jüri Özel Ödülü de Nelson Carlo de los Santos Arias´ın yönettiği Cocote´ye verildi. Nelson Carlo de los Santos Arias´a ödülünü Tallinn Film Festivali direktörü Tiina Lokk takdim etti.

Sayfa Derleme Süresi: 7.3250 saniye