ABD'de okula silahlı saldırı: Çok sayıda ölü ve yaralı var!

AFP'nin geçtiği son habere göre en az 15 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı.

ABD'de okula silahlı saldırı: Çok sayıda ölü ve yaralı var!

Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida Eyaleti'nin güneyindeki bir okulda meydana gelen silahlı saldırıda AFP'nin geçtiği son habere göre en az 15 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı. Yakalanarak gözaltına alınan saldırganın 19 yaşındaki Nicolas Cruz olduğu öğrenildi. Öğrencilerin olayı tatbikat sandığı ve sabah saatlerinde okulda tatbikat yapıldığı ifade edildi.

Florida'nın Broward kentindeki Stoneman Douglas Lisesine okulun eski öğrencisi olduğu iddia edilen Nicolas Cruz isimli saldırgan tarafından düzenlenen silahlı saldırıda en az 15 kişi hayatını kaybetti.

Broward Şerifinin ofisi tarafından yapılan açıklamada şüphelinin polis tarafından gözaltına alındığı, ancak polisin bölgedeki arama çalışmalarına devam ettiği kaydedildi. Vurulan kişilerin hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Çok sayıda ölü var

Öte yandan Amerikan medyasına açıklama yapan Broward Devlet Okulları yöneticisi Robert Runcie, "çok sayıda" ölü olduğunu dile getirdi, ancak yetkililerin soruşturması sonucunda net tablonun ortaya çıkacağını ifade etti.

Yerel saatle öğleden sonra meydana gelen saldırının ardından yerel polisin olaya hemen müdahale ettiği, olayın ardından lisenin kapatıldığı ve tüm öğrencilerin tahliye edildiği açıklanmıştı.

Öğrenciler tatbikat sanmış

Öğrencilerin olayı tatbikat sandığı ve sabah saatlerinde okulda tatbikat yapıldığı ifade edildi.

'Kapılar kilitli'

Saldırının yaşandığı okulda okuyan 17 yaşındaki bir öğrenci, ailesine cep telefonundan gönderdiği mesajda, "Annecim, babacım... Okulun kampusunda silah sıkılıyor. Dışarıda polis sirenleri çalıyor. Biz oditoryumdayız ve kapılar kilitli" yazdı.

Sayfa Derleme Süresi: 8.6314 saniye